Ważne informacje

 

INFORMACJE OGÓLNE


WIZA
Nie jest wymagana dla obywateli Polski.


PASZPORT
Nie jest wymagany. Wystarczy dowód osobisty (ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu).


JĘZYK
Bułgarski. W kurortach można porozumieć się przeważnie w języku angielskim i rosyjskim.


CZAS LOKALNY
PL+1. Należy przestawić zegarki o 1 godz. do przodu.


WALUTA
BGN (lew bułgarski). 1 lv = ok. 2 zł


AMBASADA RP W BUŁGARII
1000 SOFIA, ul. Chan Krum 46, tel. 003592 987 26 10


TELEFONY
Telefony komórkowe działają w całej Bułgarii. Koszt połączeń w roamingu w/g stawek operatorów.IMPREZY SAMOLOTOWE

LINIA LOTNICZA
BULGARIAN AIR CHARTER – samoloty Mc DONNELL DOUGLAS 82/83
www.bgaircharter.com


PODRÓŻ
Lot trwa ok. 2 godz. W trakcie przelotu turystom nie towarzyszy przedstawiciel biura. Po wylądowaniu w Bułgarii turystów wita rezydent bądź upoważniony przedstawiciel rezydenta, który kieruje podróżnych do odpowiednich autokarów. Rozpoczyna się transfer do hoteli.


GODZINY LOTÓW / ZMIANY
Godziny podawane są w czasach lokalnych. Mogą ulec zmianie. Około 5–7 dni przed wylotem biuro przesyła komunikaty potwierdzające godziny lotów i odpraw. W przypadku nie otrzymania wiadomości turyści zobowiązani są do kontaktu z biurem w celu potwierdzenia godzin. Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych lub innych nieprzewidzianych okoliczności mogą wystąpić zmiany godzin przelotów.


ODPRAWA / BILETY
Odprawa rozpoczyna się 2 godziny przed planowanym wylotem. Przelot odbywa się na jeden bilet zbiorowy. W związku z powyższym nie wydajemy pojedynczych voucherów (indywidualnych biletów lotniczych). Klienci, którzy podpisali umowę zostają wpisani na listę zbiorową lotu charterowego. Na lotnisku należy udać się bezpośrednio do odprawy okazując ważny dowód osobisty lub paszport. Zalecane jest zabranie ze sobą umowy-zgłoszenia. Na lotnisku jest obecny przedstawiciel biura, który służy pomocą podczas odprawy. W komunikacie potwierdzającym godziny lotów jest podany kontakt do w/w osoby.

BAGAŻ
Dopuszczalny ciężar bagażu wliczony w cenę (przypadający na 1 osobę): 20 kg – bagaż główny oraz 5 kg – bagaż podręczny. Ciężar 1 walizki w przypadku bagażu łączonego np. dla 2 osób nie może przekraczać 30 kg. Bagaż podręczny nie może zawierać ostrych przedmiotów (np. nożyczek), płynów powyżej 100 ml, innych przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu i podróżnych. Przedmioty takie jak: deska surfingowa, rower itp. powinny być zgłoszone w biurze minimum 15 dni przed planowanym wylotem i podlegają dodatkowym opłatom. Transfer sprzętu z lotniska do hotelu i z powrotem obywa się na koszt własny podróżnego. Uszkodzenie lub zagubienie bagażu należy zgłosić na lotnisku i wypełnić formularz zgłoszenia szkody lub zaginięcia.


CATERING
Na pokładzie samolotu są bezpłatnie serwowane napoje: kawa, herbata, woda.


INFANT
Dziecko do lat 2 nie ma oddzielnego fotela, podróżuje na kolanach opiekunów. Infant ma prawo do przewozu bagażu podręcznego o masie do 5 kg.


DŁUGOŚĆ POBYTU
Dzień wylotu i powrotu przeznaczone są na podróż.

 

PARKING - PYRZOWICE

Polecany parking "ATMOSFERA" przy lotnisku w Pyrzowicach, tel. 606 109 109, e-mail parking@atmosfera.eu 

Strzeżony, monitorowany, czynny 24 godz., transfer parking-lotnisko-parking w cenie.

Cena: 8 dni: 95 zł, za każdy następny dzień: 5 zł

 


POBYT / HOTEL

DOBA HOTELOWA
Rozpoczyna się z reguły o godz. 14:00, a kończy o godz. 10:00. W przypadku późnego powrotu do kraju po zakończeniu doby hotelowej bagaże składane są w pokojach dyżurnych lub przechowalni bagażu.


POKOJE
W jednym pokoju istnieje możliwość zakwaterowania od 1-5 osób (w zależności od hotelu). Zazwyczaj hotele dysponują pokojami 2-os. z możliwością dostawek. Na ogół w pokoju znajduje się: łóżko małżeńskie lub dwa łóżka pojedyncze oraz dostawki: fotel rozkładany, łóżko piętrowe lub łóżko polowe. Dostawki ograniczają powierzchnię mieszkalną i tym samym zmniejszają komfort zakwaterowania.

REZYDENT
Uczestnicy imprez pobytowych objęci są opieką polskojęzycznego rezydenta. Po przybyciu turystów organizowane jest spotkanie, na którym przekazywane są ważne informacje dotyczące pobytu. Z racji zakwaterowania turystów w różnych hotelach rezydent bądź osoba upoważniona pełni dyżury w każdym z nich w dniach i godzinach podanych na tablicach informacyjnych lub informatorach biura.


WYCIECZKI FAKULTATYWNE 
Ambit Tour  nie jest organizatorem wycieczek. Wycieczki są organizowane przez firmy bułgarskie, które nie są podwykonawcami Ambit Tour, są obsługiwane w języku polskim. Udział w imprezach jest dobrowolny. Niektóre wycieczki mogą nie dochodzić do skutku np. z powodu złych warunków atmosferycznych lub niewystarczającej liczby chętnych. Aktualną ofertę wycieczek prezentuje rezydent.


INNE
W niektórych hotelach mogą wystąpić okresowe spadki ciśnienia wody lub przerwy w jej dopływie, oraz elektryczności. Z uwagi na strefę klimatyczną na terenie hotelu mogą pojawiać się insekty, o czym należy niezwłocznie zawiadomić recepcję hotelową, która podejmie odpowiednie działania. Dla imprez poza sezonem głównym istnieje możliwość ograniczenia zakresu animacji, niektórych świadczeń (bądź ich brak), dostępu do infrastruktury hotelowej, np. w przypadku złych warunków pogodowych lub małej liczby gości hotelowych.

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500